Jak naturalnie obniżyć cholesterol?

obniżanie cholesteroluWiele osób w dzisiejszych czasach zmaga się z problemem podwyższonego ciśnienia. Nie chcemy jednak aby podczas leczenia tego problemu powstały dodatkowe zagrożenia dla naszego zdrowia. Najlepszym zatem sposobem na obniżenie cholesterolu będą metody naturalne, bezpieczne dla organizmu. Jest to kluczowym czynnikiem gwarantującym pełne bezpieczeństwo i szybkie osiągnięcie zamierzonego efektu. ( Partner wpisu – Naturalraport)

Wyeliminuj przetworzone i tłuste produkty

W przypadku wysokiego poziomu cholesterolu nie jest wskazane spożywanie takich produktów jak ser żółty,margaryny czy masło. Smażone dania również są złym pomysłem ze względu na niezdrowy tłuszcz, który wytrąca się w trakcie obróbki termicznej. Oczywiście należy unikać również fast foodów, chipsów czy innych tego typu produktów.

Bądź aktywny(a)

Aktywność fizyczna wpływa bardzo pozytywnie na obniżanie poziomu cholesterolu. Nic tak bowiem nie oczyszcza naszego układu krwionośnego jak podwyższone tętno a zatem i ciśnienie krwi. Postaraj się o regularne treningi 3 razy w tygodniu i zacznij np. od marszu czy spokojnej jazdy na rowerze ( skonsultuj to najpierw z lekarzem)

Spożywaj błonnik

Błonnik wpływa bardzo pozytywnie na oczyszczanie naszego organizmu, w tym układu krwionośnego. Spożywaj go codziennie poprzez wartościowe węglowodany jak np makarony pełnoziarniste, orzechy czy płatki owsiane. Możesz również włączyć suplementację i zakupić błonnik witalny, będący pełnym i bogatym związkiem oczyszczającym organizm z toksyn. Ostatnio popularność zyskał błonnik Fibre select. Ma on właściwości odchudzające, regenerujące i oczyszczające. Zobacz recenzję: Fibre select opinie

Comments

(0 Comments)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *